Mayıs’ta OLED ekranlı iPad Pro ve ilk geniş ekranlı iPad Air geliyor

Bu yeni ürünler, hem görsel kaliteyi hem de kullanım kolaylığını artırarak, tablet kullanımında yeni bir dönemi başlatmayı vaat ediyor.

Apple, Mayıs ayının başlarında teknoloji dünyasını yeni iPad’leri ile heyecanlandırmaya hazırlanıyor. Mark Gurman’ın Bloomberg’deki haberine göre, OLED ekranlı bir iPad Pro ve daha hızlı bir iPad Air piyasaya sürülecek. Bu, iPad Air serisinde ilk kez bir 12.9 inç modelin sunulacağı anlamına geliyor ve bu detaylar geçen yıldan beri teknoloji dedikoduları arasında dolaşıyor.

Yeni iPad Pro modellerinin, daha derin siyahlar ve daha zengin renkler sunan OLED ekranlarla donatılacağı ve birçok Mac’te bulunan yeni M3 çipi ile çalışacağı bildiriliyor. Bu yeni tabletler, yeniden tasarlanmış bir Apple Kalem ve Magic Klavye ile birlikte piyasaya sürülecek. Dört yıl öncesine dayanan ve o zamandan beri değişikliğe uğramayan Magic Klavye’nin, beyaz renk seçeneği dışında, esasında büyük bir değişiklik görmemiş olması dikkat çekiyor.

Mayıs’ta OLED ekranlı iPad Pro ve ilk geniş ekranlı iPad Air geliyor

Öte yandan, iPad Air’in yeni bir işlemci ile çalışacağı söyleniyor. Bloomberg, hangi işlemci olduğunu belirtmese de, mevcut modelin M1 ile çalıştığını ve Apple’ın daha pahalı Pro modeli için M3’ü saklamak isteyeceğini düşündüğümüzde, M2’nin güvenli bir seçenek olacağı öne sürülüyor. 12.9 inç ekran seçeneği, iPad Air serisinde ilk defa 10.9 inçten daha büyük bir ekran sunulacağını işaret ediyor. Apple, bu model için daha küçük kardeşinden daha fazla ücret talep edecek olsa da, bu, bir süper boyutlu iPad ekranına sahip olmanın şimdiye kadarki en ucuz yolu olacak.

Gurman, bu ayın başlarında yeni tabletlerin M3 MacBook Air ile birlikte piyasaya sürüleceğini söylemişti, ancak dizüstü bilgisayar herhangi bir iPad olmadan geldi. Şimdi, Apple’ın cihazların yazılımını tamamlamak ve “karmaşık yeni üretim teknikleri”nden kaynaklanan sorunları gidermek için yayın takvimini ertelediği bildiriliyor.

Bu gelişmeler, Apple’ın teknoloji tutkunlarına yönelik taahhüdünü ve pazarın dinamiklerini şekillendirmeye devam ettiğinin bir göstergesi. OLED ekranlı iPad Pro ve geniş ekranlı iPad Air, kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmeyi hedefliyor. Bu cihazlar, yüksek performansı ve görsel kaliteyi bir arada sunarak, tablet kullanıcılarının beklentilerini yeniden tanımlayacak gibi görünüyor. Apple’ın bu yeni ürünleri, markanın inovasyon ve kullanıcı memnuniyetine olan bağlılığını bir kez daha ön plana çıkarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x